ΑΝΑΡΧΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΡΟΜΑΝΤΙΣΜΟΣ
εκδήλωση-συζήτηση
Τετάρτη 11/11/2015
ώρα έναρξης: 19.00
Ελεύθερος Χώρος SABBOT
Γκαρμπολά 4 – δίπλα στο Μπιτ Μπαζάρ
Θεσσαλονίκη
Το ρομαντικό υποκείμενο και η κριτική του υπάρχοντος / Aναρχικά ρεύματα σε συμφωνία και αντίθεση προς το ρομαντικό υποκειμενισμό / Μηδενισμός / Ύλη και Πνεύμα / ο 19ος και ο 20ος αιώνας / Προυντόν, Μπακούνιν, Κροπότκιν, Λαντάουερ / Χάιντεγκερ, απόφαση, πνεύμα της κοινότητας / Oι αντικουλτούρες του 20ου αιώνα / Εκστατική Επιζήτηση / Εξεγερσιακός Ρομαντισμός και Επανάσταση. Προς το μέλλον του παρελθόντος.
Εισηγητής : Γιάννης Ραουζαίος (Κενό Δίκτυο)
![](https://voidnetwork.gr/wp-content/uploads/2015/11/555806_10153434823650164_1937617305_n-1.jpg)